Pro pronajímatele

Vlastníte byt, nebytový či obchodní prostor, který nevyužíváte a potřebujete ho pronajmout? Dobrá myšlenka, ale pozor, pokud nerozumíte nájemním smlouvám dle nového Občanského zákoníku a celkově problematice nájemních vztahů - jste v nebezpečí.

Přáním každého pronajímatele je nájemník, který nemá v plánu stěhovat se každou chvíli. I přesto, že se zprvu zájemce o dlouhodobý pronájem jeví jako spolehlivý a důvěryhodný člověk, nepodepisujte s ním smlouvu na dobu neurčitou. Z bytu ho potom totiž jen tak lehko nedostanete. Podepište ji na dobu určitou, třeba na jeden rok, a poté ji můžete prostřednictvím dodatků prodlužovat.

Sluzby-ProPronajimatele1

Pokud si nenecháte poradit od odborníků a nájemní smlouvu si sepíšete, jak se říká „doma na koleni“ hrozí Vám, že na spoustu věcí zapomenete, nebo Vás ani nenapadnou. Od roku 2014 je v platnosti nový Občanský zákoník, který výrazným způsobem mění vztahy mezi nájemníkem a pronajímatelem.

My doporučujeme každého zájemce velmi důkladně prověřit, zjistit jeho bonitu, prolustrovat jej z hlediska exekucí, insolvencí apod. Zjistit zda má stabilní zaměstnání a tím pádem příjem, aby nenastala situace, že přestane za 2 měsíce platit nájemné a poplatky. Informace o jeho trvalém bydlišti také není úplně k zahození. Pokud je veden na ohlašovně městského úřadu, je výše uvedené prověření zcela na místě.

V nájemní smlouvě nesmí chybět například i sankce nebo náhrada škody za poškozený nebo dokonce zničený majetek. Mějte na paměti, že nájemní smlouva má v první řadě chránit Vás a Vaši nemovitost. A Nový občanský zákoník Vám v této situaci rozhodně nepomůže. Výrazně totiž posílil pozici nájemníků, ne pronajímatelů.

Ve smlouvě je například nutné uvést i fakt, jestli na nájemníka převedete služby a energie, způsob jejich úhrad, počet spolubydlících jmenovitě atd.
Pastí a nástrah je ale daleko víc. Pokud váháte, nevíte si rady, nebo chcete vše zkonzultovat s odborníky, neváhejte a oslovte někoho z našich Profesionálů na straně klienta ze sítě Reality 77.

Posuňte výš svoji kariéru u nás, třeba jako...

Elitní makléř

Samostatný elitní makléř

Staňte se elitním makléřem díky našemu konceptu vzdělávání formou aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky. Vstupte do elity samostatných profesionálů, kteří dokáží na 100% a každý den využít možnosti a nástroje, které mu moderní a nová značka Reality 77 dává. Více moderních možností za výrazně nižší náklady. Spolupracujte v rámci jednoho holdingu s partnery ostatních značek Reality 11, Reality 99, dumrealit.cz, Home 4 People, Lovci nemovitostí. Takováto spolupráce urychluje obchody, zvyšuje Vaše zisky a dává Vám vyšší prestiž u klientů. Využijte moderní metody práce a prezentací jako jsou video prohlídky, samostatné weby Vašich jednotlivých nemovitostí. Samozřejmostí pro Vás je Váš osobní web makléře, kde se budete s naší pomocí prezentovat klientům velmi profesionálně.
Chcete vědět více? Zeptejte se nás !! Na osobní schůzce se dozvíte ještě další velmi významné pozitivum !!

Více informací
Makléř srdcař

Dominantní RK v lokalitě

Jste majitelem realitní kanceláře, franšízy nebo pobočky RK? Trápí Vás drahé servery, vysoké náklady a nedostatek kvalitních zkušených makléřů? Dokážeme Vám mnohonásobně zvýšit počet Vašich inzertních serverů a přivedeme Vám i další zkušené makléře. A při tom všem Vám nenavýšíme, ale naopak velmi výrazně snížíme náklady. Že je to nemožné? Možná je to neuvěřitelné, ale v našem novém projektu Reality 77 to zcela jistě možné je. Umíme Vám pomoci rychle navýšit počet Vašich makléřů na dvojnásobek a současně snížit Vaše náklady. To vše způsobí Vaše dominantní postavení ve Vaší lokalitě a samozřejmě zvýší zájem klientů, ale i dalších makléřů. Umožníme Vám vytvoření vlastního webu Vaší kanceláře pod hlavičkou Národního realitního holdingu a zároveň osobní weby Vašich makléřů a webů jejich jednotlivých nemovitostí. To vše zvyšuje Vaše obraty a prestiž jak Vaši, tak Vašich makléřů.
Rozhodnutí je jen na Vás, ale je výhodnější být mezi prvními. Buď Vy ovládnete lokalitu, nebo v lokalitě Vás ovládne někdo jiný rychlejší.
Pokud nevěříte, zeptejte se nás !!! I pro Vás máme na osobním jednání jako významný bonus další důležitou pozitivní informaci !!

Více informací