Vývoj cen na realitním trhu 2018

14.6.2018

V tisku, televizi a dalších médiích se stále objevují informace a prognózy vývoje cen nemovitostí v roce 2018. Názorů je mnoho, situace různé. Do dnešního dne se dalo usuzovat, že ceny ještě stále mírně porostou a to z několika důvodů. Prvním je to, že poptávka stále převyšuje nabídku. To je jasný signál pro navyšování cen. Druhý důvod je ten, že je minimální nezaměstnanost, naopak je hlad po pracovní síle téměř ve všech oborech, a to znamená migraci lidí za lepší prací do větších měst. Mírná ekonomický růst v ČR tuto situaci ještě násobí. Navyšování úrokových sazeb u hypoték je sice evidentní, ale tempo je tak pomalé, že i když se za nějakou dobu navýší úroková sazba na 3 až 4 %, stále to bude průměr za posledních 10-12 let, a to na zastavení růstu cen nebo dokonce poklesu nestačí.

Toto vše si představitelé ČNB uvědomují a je to asi hlavní důvod pro zavedení DSI a DSTI. O tom se zmiňuji na jiném místě.

Pokud si ale dáme dohromady situaci, kterou banky hlavně pro mladé lidi vytvářejí, vyjde nám asi toto. Mladá rodina se rozhodne, že chce byt. Cenu bytu zná. Banka si udělá odhad ceny bytu, který podle mých zkušeností, poníží. Nebudu spekulovat o kolik procent, ale v poslední době jsou to desítky. V další fázi je následné opatření, že zájemce o hypotéku dostane jen 80%. A do toho ještě přibude DSI (devítinásobek ročního příjmu jako maximální částka) a DSTI (45% měsíčního příjmu jako maximální výše měsíční splátky). Mladý člověk, který má minimální praxi a nastupuje tedy na méně placenou pozici, to podle mě opravdu nebude mít lehké. Držím proto těmto lidem palce a jsem rád, že mi už není 30.

Další oblast, kde se ceny ještě výrazně pohnou, budou pronájmy. Ale o tom zase příště.Zpět

Posuňte výš svoji kariéru u nás, třeba jako...

Elitní makléř

Samostatný elitní makléř

Staňte se elitním makléřem díky našemu konceptu vzdělávání formou aktivních tréninků, využití exkluzivních nástrojů a podpory v rámci značky. Vstupte do elity samostatných profesionálů, kteří dokáží na 100% a každý den využít možnosti a nástroje, které mu moderní a nová značka Reality 77 dává. Více moderních možností za výrazně nižší náklady. Spolupracujte v rámci jednoho holdingu s partnery ostatních značek Reality 11, Reality 99, dumrealit.cz, Home 4 People, Lovci nemovitostí. Takováto spolupráce urychluje obchody, zvyšuje Vaše zisky a dává Vám vyšší prestiž u klientů. Využijte moderní metody práce a prezentací jako jsou video prohlídky, samostatné weby Vašich jednotlivých nemovitostí. Samozřejmostí pro Vás je Váš osobní web makléře, kde se budete s naší pomocí prezentovat klientům velmi profesionálně.
Chcete vědět více? Zeptejte se nás !! Na osobní schůzce se dozvíte ještě další velmi významné pozitivum !!

Více informací
Makléř srdcař

Dominantní RK v lokalitě

Jste majitelem realitní kanceláře, franšízy nebo pobočky RK? Trápí Vás drahé servery, vysoké náklady a nedostatek kvalitních zkušených makléřů? Dokážeme Vám mnohonásobně zvýšit počet Vašich inzertních serverů a přivedeme Vám i další zkušené makléře. A při tom všem Vám nenavýšíme, ale naopak velmi výrazně snížíme náklady. Že je to nemožné? Možná je to neuvěřitelné, ale v našem novém projektu Reality 77 to zcela jistě možné je. Umíme Vám pomoci rychle navýšit počet Vašich makléřů na dvojnásobek a současně snížit Vaše náklady. To vše způsobí Vaše dominantní postavení ve Vaší lokalitě a samozřejmě zvýší zájem klientů, ale i dalších makléřů. Umožníme Vám vytvoření vlastního webu Vaší kanceláře pod hlavičkou Národního realitního holdingu a zároveň osobní weby Vašich makléřů a webů jejich jednotlivých nemovitostí. To vše zvyšuje Vaše obraty a prestiž jak Vaši, tak Vašich makléřů.
Rozhodnutí je jen na Vás, ale je výhodnější být mezi prvními. Buď Vy ovládnete lokalitu, nebo v lokalitě Vás ovládne někdo jiný rychlejší.
Pokud nevěříte, zeptejte se nás !!! I pro Vás máme na osobním jednání jako významný bonus další důležitou pozitivní informaci !!

Více informací